Правила догляду за кистями для моделювання нігтів
![Правила догляду за кистями для моделювання нігтів](https://images.prom.ua/10861437_w250_h250_pravila-doglyadu-za.jpg)
Кисті для моделювання і дизайну нігтів – головний інструмент майстра нігтьового сервісу. Сьогоднішній асортимент пензлів для гелю, акрилу і дизайну величезний, їх можна купити не тільки в професійному магазині, але і на виставках і навіть замовити через інтернет. Слід дуже уважно поставитися до вибору пензля, адже як відомо, «скупий платить двічі». При правильному догляді і обігу кисть може прослужити рік-два.
Кисті для акрилового моделювання нігтів збирають вручну, з натурального волосу. Сировиною служить ворс соболя або колонка. Якісні акрилові кисті виготовляють з волосся, взятого з хвоста червоного соболя, оскільки вони володіють необхідною пружністю і забезпечують необхідну однорідність і форму пензля. Підкреслимо, що кисть для акрилового моделювання повинна мати куполоподібну форму і тонкий гострий кінчик.
Купивши нову акрилову кисть їй не можна відразу ж починати працювати. Перед використанням необхідно видалити заводський клей, яким покритий ворс пензля. Для цього необхідно «побити» кисть про загорнуті в серветку палець протягом однієї хвилини. Потім кисть потрібно ретельно промити в чистому мономере і витерти об серветку, при цьому надаючи їй куполоподібну форму і загострюючи кінчик.
Після кожного разу роботи з пензлем її слід промивати в спеціальної рідини для очищення акрилових кистей, а потім промивати в чистому мономере. Рідина для промивання кистей містить компоненти, що допомагають зберегти форму кисті і при цьому дбайливо доглядають за волосками. До складу такої рідини не містять ацетон, оскільки він пересушує ворс пензля. Для очистки кисті слід придбати окрему ємність. Не промивайте кисть в повному флаконі з складом!
Хранить акриловые кисти стоит в металлическом колпачке, на конце которого имеется отверстие для поступления воздуха. Такие колпачки уже имеются в комплекте к некоторым кистям, но при необходимости их можно приобрести отдельно. В конце рабочего дня кисть необходимо оставить в вертикальном положении, чтобы остатки мономера не проникали в ее основание и не растворяли клеевой состав, которым скреплен ворс. К примеру, ее можно поставить в стаканчик или закрепить на настольной лампе при помощи денежной резинки.
Визначити стан зношеності кисті можна по її зовнішньому вигляді: вона не збирається належним чином і не утворює гострий кінчик. Крім того, вона погано набирає матеріал і погано очищується.
Гелевая кисть выбирается по тем же параметрам, что и акриловая. Все волоски должны плотно прилегать друг к другу, кисть не должна пушиться. Материал ворса тут не имеет значения: он может быть как синтетическим, так и натуральным. Размер кисти стоит выбирать в зависимости от того, с каким гелем вы работаете. Для геля густой консистенции подойдет широкая кисть, а для более жидкого геля – узкая кисть. Форма кисти играет также немалую роль: кисть с прямоугольным ворсом – универсальный вариант, а кисть с овальным ворсом больше подходит для работы в области кутикулы и линии улыбки.
Для очистки гелевых кистей используется жидкость для снятия дисперсионного слоя с ногтей. Для работы с цветными гелями и с гелями с блестками стоит завести отдельную кисть, поскольку часть пигментов все же остается на кисти. Важно беречь кисти для гелевого моделирования от разного рода УФ-излучения, будь то специальный аппарат, применяемый в наращивании, или просто солнечный свет. Помимо того необходимо беречь кисти от пыли. Для этого их нужно хранить в тубах, в которых они и продаются.
Кисти для художественной росписи ногтей собирают из ворса колонка, так как он наиболее удобен для работы с акриловыми красками. Для работы с лаками и гелями для дизайна стоит использовать кисть из синтетического ворса.
Итак, напоследок приведем некоторые нюансы, которые продлят жизнь вашим кистям:
Нельзя подстригать кисти. От этого они теряют первоначальный вид и форму, потому не способны правильно набирать материал;
Нельзя трогать кисть руками. Жир и грязь от рук вряд ли пойдут на пользу натуральному ворсу;
Нельзя очищать кисти острыми инструментами, дабы не повредить их структуру.
Не поспішайте викидати износившуюся кисть. Її можна використовувати для роботи з высокопигментированным матеріалом.