Види і методи епіляції. Плюси і мінуси.
Зазвичай під видаленням волосся, ми маємо на увазі косметичну процедуру та не надаємо їй належної уваги. Але коли мова йде про видалення небажаних волосся, перед нами постає не просто косметична проблема, а набагато більш серйозна.
У цій статті мені хотілося б докладніше розповісти та показати жінкам (а іноді і чоловікам), що ж таке епіляція і з чим її їдять.
По-перше тимчасова епіляція, яка діє від декількох годин і навіть до двох-трьох днів. До неї належать видалення волосся станком для гоління, видалення депилятором (спеціальний гель, крем), видалення воском (холодний або гарячий шар воску кладуть на шкіру і після його застигання видаляється липкою стрічкою), видалення цукром (на шкіру наноситься цукрова паста і після його застигання видаляється тієї ж самої липкою стрічкою), видалення депилятором Rotatory (механічний спосіб) дозволяє видалити біля самої їх основи.
Про ці види епіляції і сказати особливо нічого, здається, всі все і так давно знають.
Але що робити з тим, що «крутіше»?
Отже, перманентна епіляція.
Лазерна епіляція. В темну структуру волосся проникають промені лазера, і саме це викликає пошкодження фолікули. Завдяки цьому методу небажані волосся надовго зникнуть з Вашого життя, при чому метод досить безпечний і зручний, особливо при видаленні волосся з таких важких місць, як спина, наприклад, та ін. Коли волоски знову відростають, вони вже не такі жорсткі, і набагато світліше.
До недоліків методу відносять те, що вони все ж знову відростають. При видаленні волосся рудого кольору, світлих або сірих великий відсоток отримання опіків, пігментних плям, які тримаються до декількох місяців. В момент проведення операції обов'язкова захист очей від випромінювання. Операція досить дорога та кілька болюча.
Електроліз. Пластинка з металу малою товщиною проникає в фолікулу, при цьому шкіра не пошкоджується. Це за умови правильної установки пластини, звичайно ж. Через цю пластину передається електрика, а воно вже і впливає на область зростання небажаних волосся. Метод видалення цей самий безпечний, а так само і самий ефективний за часом дії (довгограючий).
До недоліків відносять високу вартість, а так само деяку болючість. На проведення такої операції необхідно багато часу, а на великих ділянках тіла його зробити взагалі практично неможливо. При неправильному проведенні процедури велика ймовірність того, що волосся виросте знову, а якщо при цьому ще і пошкоджена шкіра, то можуть виникнути інфекції.
Використання лампи-спалаху. Епіляція проводиться за допомогою хвиль особливої частоти і довжини. Саме вони створюють повний світловий спектр і низькочастотне інфрачервоне випромінювання. Коли світло потрапляє на шкіру, він проникає всередину кожної волосини і викликає його пошкодження, термальне або механічне. При використанні такого методу досягається тривалий ефект (найчастіше відбувається видалення волосся назавжди). При цьому даний спосіб вважається досить безпечним і застосовується навіть на самих делікатних ділянках тіла. Якщо вони виростають знову, то вони вже набагато світліше і м'якше, ніж спочатку.
А ось якщо видаляти світле волосся, метод не так ефективний. Необхідно бути обережним при видаленні волосся темношкірим панночкам. Якщо робити епіляцію не за правилами, можуть залишитися сильні опіки, з'явитися пігментні плями на тривалий час.
При проведенні операції необхідно берегти очі. Ну і до того ж все дуже болісно, так і дорого.
Поряд з перманентної епіляції існують такі методи епіляції, які не рекомендується застосовувати взагалі.
Фотоепіляція. На кожен волосся направляється пучок світла, а після вони выщипываются. І це той же ефект, що і при звичайному вищипуванні волосся, правда побічних ефектів значно менше. До недоліків методу відноситься висока вартість і тривалість процесу.
Електроліз трансдермальний. На поверхню тіла наноситься спеціальний гель, який проводить через себе струм. Бавовняний валик стикається з гелем і проводить електричний заряд, який і повинен проникати у цибулину і знищувати волосся.
Метод безболісний і безпечний, так і досить ефективний. Але ось та гіпотеза, що волосся віддаляються назавжди – абсолютно не підтверджена.
Видалення черезшкірне. На шкіру наноситься спеціальний гель, який проводить через себе струм. Електричний заряд проникає з допомогою наелектризованого липкого клаптика. Стверджують, що даний метод видаляє небажане волосся назавжди, але сьогодні немає ніяких наукових підтверджень цьому твердженню.
Цей перманентний метод безбоязненный, не викликає побічних ефектів, клінічно схвалений.
Мікрохвильове видалення. Проникає мікрохвильове випромінювання і викликає термальне руйнування його. Цей метод застосуємо до волосся будь-якого відтінку. При використанні цього методу пошкоджується не тільки волосся, але і шкіра навколо, і такий спосіб не можна застосовувати на обличчі.