Як вибрати фен

Багато стилісти стверджують, що вигляд людини формує, насамперед, зачіска. Добре укласти волосся можна за допомогою перукаря-стиліста або своїми силами, в силу обставин до другого способу ми вдаємося набагато частіше, тому вибір незамінного помічника в цій справі – фена залишається досить актуальним. Про те, як зробити грамотний вибір серед безлічі моделей сучасних фенів піде мова в цій статті. Перукарі-стилісти і професіонали галузі пропонують покрокове керівництво для наших покупців.
Навіщо вам потрібен фен?
Перед тим як почати вивчати характеристики сучасних фенів і різноманіття моделей, представлених на ринку, визначитеся, для яких цілей вам потрібен цей «агрегат». Якщо ви користуєтеся феном тільки для сушіння волосся, вам потрібен надійний телефон з мінімальним набором функцій. Якщо ви часто подорожуєте, вам краще придивитися до компактних моделей. Якщо ж ви, як і більшість жінок, щотижня чаклуєте над своїми волоссям у прагненні створити шедевр перукарського мистецтва в домашніх умовах, то до вибору фена потрібно підійти з усією відповідальністю, тому що вам знадобиться прилад з гарним набором насадок.
Потужність
Багато продавців, допомагаючи покупцям вибрати фен, рекомендують звертати увагу тільки на його потужність, мовляв, чим вона більше, тим прилад краще. Це не зовсім правильний підхід. Від цієї характеристики залежить тільки той фактор, яку температуру може забезпечити фен, і, відповідно, як швидко він висушить волосся. На ринку представлені моделі від 200 до 2000 Вт, причому збільшення потужності приладу не впливає прямо на його вартість.
Наприклад, модель c потужністю 1900 Вт може коштувати майже в три рази дешевше, ніж пристрій з потужністю 400 Вт. Не варто гнатися за приладами з вищим значенням цього параметра, якщо для вас важливо не те, як швидко ви висушіть волосся, а те, яка зачіска у вас після цього вийде. При використанні дуже потужного фена ви просто не встигнете зробити укладку і в результаті отримаєте повний безлад на голові. Крім того, потужні фени не рекомендують тим, у кого тонке волосся. Для нормального волосся і повсякденних потреб хорошим варіантом буде придбання фена потужністю 1200-1900 Вт. Менш потужні фени для тих, хто шукає дорожній фен (зазвичай вони мають невисокий показник) і для тих, у кого зовсім мало досвіду в укладанні волосся. Більш потужні, відповідно, для професіоналів-віртуозів.
Температура і швидкість
Наступні технічні характеристики, на які слід звернути увагу – яку кількість швидкостей і температурних рівнів є у моделі. Маючи фен з декількома режимами, ви зможете регулювати напір струменя повітря і змінювати її температуру від теплої до гарячої. Чим їх більше, тим більше можна скласти комбінацій для сушки і укладання волосся, тим більше свобода творчості. Деякі виробники дають спеціальні, фірмові назви цієї функції. Наприклад, Rowenta створила систему Thermo Optimum, що дозволяє сушити і укладати волосся різної структури і довжини, встановивши потрібний температурний режим, не чинить шкідливого впливу на здоров'я волосся. А фени фірми Braun оснащуються системою Hair Protect , яка також передбачає можливість зміни температурних установок і повітряного потоку, що зберігає блиск і здоровий вигляд волосся.
Відзначимо ще одна якість, яким володіють багато моделей фенів. Мова йде про функції подачі холодного повітря ("cool"). Роблячи укладання, ви спочатку высушиваете локон необхідної форми, а потім секунд на п'ятнадцять включаєте режим "cool", щоб закріпити результат. Висока температура робить волосся еластичними і слухняними, а струмені холодного повітря охолоджують волосся і фіксують форму на тривалий час.
А надійний ти, друже?
Вибираючи фен, ми мріємо про те, щоб він прослужив якомога довше. Для цього він, як мінімум, повинен бути виготовлений з жаростійкої і міцної пластмаси, і тоді можна сподіватися, що фен не розплавиться від довгої роботи і не розколеться, якщо раптом впаде. На жаль, зовні відрізнити поганий пластик від хорошого дуже важко, практично неможливо. Часто і в сертифікаті якості нічого не говориться про те, з якого матеріалу виготовлений фен. Тому при покупці фену в першу чергу необхідно звертати увагу на те, ким він зроблений. Про якість приладу можна не хвилюватися, якщо він виготовлений фірмою, яка випускає не тільки побутові, але і професійні фени.
Пістолет або циліндр?
Вибираючи фен, не забудьте звернути увагу і на його форму. Від того, яку модель ви виберете, залежить те, наскільки комфортно вам буде ним користуватися. Сучасні фени випускаються в основному в двох видах: пістолет і циліндр. Фен-пістолет має ручку, яка розташована під кутом до основної частини, велика частина професійних, побутових і компактних автомобілів мають таку форму.
Однак те, що є перевагою для професіоналів, що приносить деякі незручності в побуті, щоб самостійно користуватися таким феном, потрібно мати деякий навик. Початківцям освоювати майстерність укладання вдома, краще придбати фен-циліндр. Він по вазі набагато легше, а рука при користуванні ним не так втомлюється. Крім того, фен циліндричної форми не сковує рухи кисті і дозволяє надавати струмені повітря різні напрямки. В більшості своїй форму циліндра мають фени-щітки.
Якщо ж ваш попередній фен був у формі пістолета, не варто переходити на "циліндр" – він, напевно, здасться незручним.
Такі різні насадки
Якщо ви будете не тільки сушити волосся за допомогою фена, але і робити укладки, вам потрібно з особливою старанністю вибирати набір насадок, яким володіє та або інша модель. Майже всі фени мають в комплекті дві насадки: концентратор і дифузор. Концентратор – найпопулярніша у перукарів насадка, вона має звужується плоске закінчення і незамінна при укладанні та моделюванні зачіски. Фени тільки з концентратором випускаються всіма виробниками, найчастіше, у форматі дорожніх.
Дифузор – друга за популярністю насадка, однак її функціональні характеристики не так безперечні. Дифузор являє собою широкий розтруб, вузькою частиною надівається на край фена. За рахунок численних отворів він, як через сито, пропускає через себе потужний струмінь повітря, перетворюючи її в легкий теплий вітерець. Придумана ця насадка була для швидкої сушки, цю функцію вона виконує, так як охоплює більшу площу, ніж концентрична насадка. Однак зараз виробники позиціонують фен з дифузором як пристосування для збільшення обсягу та формування локонів. Не можна сказати, щоб це було неправдою, але скористатися такою можливість може лише професійний перукар, та й то не кожен. Потрібна дуже хороша вправність, щоб створити гарну зачіску за допомогою дифузора, а при роботі з прямими волоссям доведеться запастися не тільки професійним майстром, але і тонною укладальних засобів. Для укладання, та й то із застереженнями, дифузор знадобиться тільки тим, у кого на голові хімічна завивка. До речі, перукарі стверджують, що активний дифузор ще більш ускладнює укладання, і може бути придатний лише для масажу голови. Тим не менш, все вищесказане не применшує достоїнств насадки-дифузора для простої сушіння. Безперечно, вона заощаджує час, до того ж робить потужну гарячу струмінь повітря більш м'яким, розсіяним і щадною, оберігає шкіру голови від пересушування.
Крім дифузора і концентратора випускаються різноманітні насадки у вигляді щіток. Фени з набором таких насадок зазвичай не дуже потужні і призначені в першу чергу для укладання.
Насадка у формі половинки круглої щітки нагоді волоссю з "хімією", якщо завитки знадобиться розпрямити. Насадка-половинка легко піднімає волосся від коренів і вигладжує пасма.
Стандартна кругла щітка з пластмасовими зубцями – для створення локонів.
Насадка-гребінець для догляду, сушіння і додання обсягу.
Широка гребінець – для сушки і укладання.
Стандартні щипці для завивки локонів.
Щипці малого діаметра – для завивки дрібних локонів.
Кругла щітка з натуральною щетиною – для додання блиску.
Щітка з убирающимися зубчиками – створення локонів, виключена можливість заплутування волосся.
Іонізація
І останнє, багато сучасні моделі фенів обладнані функцією іонізації. Ця система покликана боротися з негативним впливом позитивних іонів на волосся, насилаючи на них потік негативних, нейтралізуючи їх, а заодно утримуючи вологу. Включивши кнопку іонізації під час укладання, ви полегшите собі роботу і зможете надати зачісці додатковий блиск, адже негативні іони пригладжують лусочки і знижують рівень статичної електрики.