Продавець Магазин професійної косметики Beauty-Prof розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
2242 відгуків
promo_banner
просп. Богдана Хмельницького (героїв Сталінграда), Дніпро, Україна
Додати відгук

Про ножицях - інформація для перукарів, майстрів манікюру та педикюру

Інформація для перукарів, майстрів манікюру та педикюру

Перукарі,майстри манікюру-педикюру часто задають питання: який інструмент купити для роботи. Це найболючіше питання. Адже ви хочете,витративши гроші, придбати хороший інструмент. Слово хороший – поняття широке.Поки ваші руки не потрапить хороший інструмент, і ви їм не попрацюєте,ви не зможете порівняти їх з іншим інструментом.На ринку дуже багато дешевого інструменту. Настільки дешевого, що просто губишся який вибрати. А також і дорогий інструмент, "були б гроші" його купити.

Як правило, купують інструмент відомої фірми. А новачки намагаються купити інструмент подешевше. Зазвичай так чинять ті, хто потрапив на курси за напрямком від районної служби зайнятості. Добре, якщо викладач курсів підкаже місця, де можна придбати інструменти. Але далі все залежить від вашого гаманця.Деякі викладачі прямо на курсах продають інструменти.
Всіх без винятку майстрів хвилює один і той же питання: як буде працювати інструмент після покупки, яким би він не був дорогим або дешевим!!!
Тут ми вас напружимо. Навіть дешевий інструмент може працювати нарівні з дорогим.

Скільки прослужить інструмент?

Правильно користуючись інструментом ви зможете працювати їм від півроку до двох років і більше. Зазвичай вистачає на рік, потім потрібно заточувати.

Є багато об'єктивних факторів, що впливають на термін роботи інструменту,наприклад:
насамперед ваші здібності поводитися з інструментом;
якою ви перукар чоловічий, жіночий або комбінований;
скільки клієнтів у вас в зміну;
контингент людей (з жорстким або м'яким волосом);
чи миєте волосся перед стрижкою або просто смачиваете;
чи використовуєте ви холості ходи під час стрижки(змикання ножиць без зрізу волосини);
наскільки ви акуратні за роботою, не роняете ножиці, чи використовуєте шкіряні футляри з застібкою;
як складаєте і зберігайте інструмент після роботи;
які дезінфікуючі засоби використовуєте;
даєте ви свій інструмент іншим майстрам чи ні(категорично не рекомендуємо. Впустять і ви залишитеся без роботи.);
як заточений інструмент, професіоналом або "зальотним" майстром (сшибателем грошей);
фірма-виробник вашого інструменту і якість стали.
Як бачите їх не так мало. Ми перерахували лише основні фактори,що безпосередньо впливають на тривалість роботи вашого інструменту.

Ви хочете придбати інструмент, не важливо який перукарський, манікюрний або педикюрний?

Ви займаєтеся на курсах, можете купити інструмент у майстра-викладача. Вони, як правило, цим займаються.Можете піти перукарським і порадитися з тими, хто вже працює і знає який інструмент і де його придбати.
Також можете придбати інструмент на виставці, там дуже великий вибір. А краще всього придбати в спеціалізованому магазині. Там вам дадуть гарантію і чек. Ваші права споживача будуть захищені.

Ніколи не поспішайте з покупкою інструменту. Пам'ятайте, що у вас є вибір, скористайтеся ним.Розпитайте продавця про послуги з боку магазину:вони дають гарантію на інструмент, можливість повернення,обміну і на яких умовах.

Який інструмент купити:

Тут існує таке правило: початківцям перукарям краще купувати не дуже дорогий інструмент, а от для манікюру-педикюру відразу купувати дорогий.
початківцям перукарям:
купуйте інструмент тільки відомої фірми.Наприклад, "Jaguar", "ProLine", "Mertz" "KEDAKE". В основному, 1 або 2 клас. 3 або 4 клас не брати, так як у новачків немає достатнього досвіду поводження з таким інструментом.Ось коли навчитеся добре працювати, наберете досвіду, тоді і купуйте.У кого є гроші на покупку дорогого інструменту,то будь ласка. Тільки не кажіть, коли його запорите за не досвідченості або у вас його вкрадуть. І таке буває...
Ті, хто ходить на платні курси, до елітних майстрам, то там правила вимагають мати хороший інструмент. Тому, вам доведеться додатково розщедритися.
Тут також діє правило, що навіть дорогий інструмент може вас не влаштувати.
При виборі прямих ножиць зверніть увагу: товщина полотен ножиць повинна бути однаковою, особливо у кінчиків. Тому, що буває одне полотно товщі, а інше – тонше. Це призводить до нерівномірного зносу кромки одного з полотен. Завжди дивіться на зазор між полотнами перед яскравим світлом. Він повинен бути від кінчика ножиць і до гвинтика.А також перевірте зазор під навантаженням. Це робиться так: зімкніть полотна. Візьміть ножиці в праву руку. Потім, тримайте ножиці в горизонтальному положенні перед яскравим світлом і дивіться на просвіт між полотнами. Натисніть на кільця ножиць, щоб просвіт між полотнами став зникати. Якщо просвіт починає плавно зникати від кінчика до середини, а перед гвинтиком просвіт є, то це більш-менш вдалий вибір. Але якщо по середині просвіту немає, а перед кінчиком – є, то надалі ножиці, під час роботи, стануть заламувати волосся. Якщо ви навчитеся цьому методом вибору, то зможете правильно вибирати ножиці.
При виборі филировочных ножиць: зазор між полотнами на просвіт не повинен бути занадто великим.Занадто великий зазор, під час роботи, поб'є пряме полотно і залишить глибокі виїмки на ріжучій кромці. Вони самі себе будуть псувати.
Намагайтеся вибирати якості з дрібними зубами.Занадто великі зуби будуть знімати багато волосся. Поглиблення на кінчиках зубів повинні бути однаковими. Вони бувають v-подібної форми,прямокутної форми (п – вгору – тормашки) і з дрібними поглибленнями. З дрібними поглибленнями знімають менше волосся.
Зазвичай вибирають п'ять з половиною дюймів, в основному для жіночих стрижок. Для чоловічих – шість дюймів і більше. Комбіновані, універсальні, п'ять з половиною дюймів. Якщо ви не знаєте як визначити дюйми, то ось: ширина великого пальця на руці 25,4 мм, це – 1 дюйм. Порахуйте скільки пальців вкладеться від кінчика ножиць до краю кілець і ви дізнаєтеся скільки дюймів. Зазвичай, на ножицях"Jaguar" останні дві цифри у номері вказують скільки дюймів, або дюйми пишуть на прямому полотні, а клас ножиць вказують квадратиками.
Є непогані ножиці "KIPE", на них ще, біля гвинтика, є малюнок глобуса. Досить хорошої якості, а сталь у них не гірше дорогих.Також є ножиці фірми "ProLaine". Теж дуже хороші. Фелера цієї ж фірми бажають, звичайно, кращого. Полотна у них досить масивні і широкі.Це збільшує жорсткість полотен і під час стрижки можуть досить впевнено брати великі пасма волосся.
початківцям манікюру-педикюру:
Не беріть дешевих ножиць, так як вони можуть бути покриті цинком або нікелем. Коли сточується покритий шар, то ножиці почнуть іржавіти, і почнеться це з кінчиків – основного робочого елемента.
Зауважимо, що манікюрний, на відміну від перукарського, продають де завгодно, на базарах, у підземних переходах,у кіосках, просто з рук. Тому, щоб не схибити при купівлі,запитуйте про виробника інструменту, з якої сталі зроблено (повинна бути сталь 40Х13, в народі – "медична").
Бійтеся тих, хто пропонує дешевий інструмент за великі гроші. Зазвичай таке відбувається на виставках.
Купуйте тільки професійний інструмент.Ніякого ширвжитку. Візьміть це за правило.

Правила користування інструментом.

Ви придбали інструмент. Природно, він вимагає до себе дбайливого ставлення. Існують правила, які допоможуть вам продовжити термін його служби. Отже, перелічимо їх:
не бити ножиці про гребінець, щоб струсити волосся з них;
не звалювати інструмент в купу, це може пошкодити ріжучі кромки;
не кидати інструмент, а класти його акуратно;
братися тільки за ручки, а не за полотна, щоб не порізатися;
не залишати довго в дезінфікуючому розчині, це може притупити ріжучі кромки;
змащуйте інструмент регулярно, як описано в інструкції до них (особливо це стосується машинок для стрижки);
слідкуйте, щоб в перукарнях ножицях був робочий натяг полотен, щоб полотна не бовталися при змиканні. Якщо вони будуть бовтатися, то це призводить до завальцюванні різальних кромок на обох полотнах;
ні в якому разі не використовуйте циганської голки для загострення ножиць, ви зробите тільки гірше;
своєчасно заточуйте інструмент у досвідченого (по можливості) професіонала заточувальника-доводчика;
Пам'ятайте, що саме затачивающихся інструментів – НІ. Законів фізики ніхто не відміняв.Є акуратність та бережливе ставлення до інструменту – це запорука тривалої роботи.

Де заточити інструмент і хто такі майстри-заточники?

ЗАМІТКА:Правильна назва такої професії – заточник-доводчик перукарського, манікюрно-педикюрного инструменов. А назва – заточник перукарського, манікюрно-педикюрного инструменов не зовсім коректно. Ось чому. Операції "заточка" і "доведення"різні за змістом. "Заточка" передбачає первинну чорнову обробку з припуском для доведення . "Доведення" передбачає чистову фінішну обробку, де потрібно витримати точні розміри, задати клас чистоти поверхні робочих кромок (включає в себе поліровку і вигладжування, доведення різальних кромок до гостроти бритви і дзеркального блиску). Справа в тому, що перукарні, манікюрно-педикюрні інструменти потребують підвищеної точності обробки, завданні різальним кромкам правильної форми, інакше вони просто не будуть працювати як треба.Тому, якщо ви звернетеся до простого слюсареві або до заточнику-инструментальщику, то він вам, швидше за все, зіпсує інструмент.

Заточуйте інструменти тільки в спеціалізованій майстерні. Мається на увазі майстерні по заточенню саме перукарського, манікюрного та педикюрного інструменту, а не майстерні із заточування кухонних ножів і портняжных ножиць. Зрозумійте, що для кожного інструмента потрібен певний підхід.

Є такі майстри, які їздять по перукарнями та салонами і на місці заточують. Дуже просто взяти точильний верстат поставити на нього абразивний або алмазний круг і зробити заточку. На таких моторах, з колами, недостатня швидкість обертання.Зазвичай це 1250 оборотів в хвилину. А треба близько 3000 об/хв.. Такі верстати не відбалансували, сильно вібрують. Це вже сигнал, що заточення буде не якісною. При заточуванні накожниц і манікюрних ножиць користуються алмазними надфілями або алмазними осилками. Це все одно не забезпечує правильної заточування, так як не створюють правильних геометричних поверхонь ріжучих крайок, передньої поверхні, допоміжної задньої поверхні кута загострення, кута різання.

Користуючись послугами таких майстрів ви завжди ризикуєте. Вам можуть зіпсувати, а можуть і не зіпсувати інструмент. Але як правило – псують.Вони точят від руки, не використовують спеціального обладнання, на якому можна витримати всі необхідні кути заточування.

Такі заточники мають далекі уявлення про специфіку такої роботи.Для них головне інше – ваші гроші. Зазвичай це люди суміжних професій. Це – токоря, шліфувальники, заточники, фрезерувальники, слюсарі механоскладальних робіт і т. д. Вони знають, що є така можливість заробляти гроші заточуючи ваш інструмент. Але вони навіть поняття не мають, наскільки це тонка і напружена робота. Це зовсім інший підходь технологія. Такий специфічний досвід напрацьовується роками. Адже заточник повинен володіти такими якостями як: витримкою,посидючістю, терплячістю, хорошим зором, координацією рухів, не повинні трястися руки, не пити, не курити, а також володіти необхідними знаннями. Під час роботи завжди дотримувати техніку безпеки. Зрештою, має бути талант, чуття металу. Постійне вдосконалення навичок і технологій. Творчий підхід. Повинно бути розвинене почуття совісті і порядності. Все робити як для себе. Адже це все відображається на його роботі – інструменті.

Якщо відчуваєш і бачиш, що інструмент не готовий, то знову і знову доводити його до пуття. Це занадто фанатично, але це виправдовує себе. В результаті клієнт отримує високоякісний інструмент і віддає за нього гроші із задоволенням.До такого майстра завжди будуть приходити, так як до хорошого швидко звикаєш. А двічі адже платити за переточку не хочеться.

На сьогоднішній день правильна заточка прямих перукарських ножиць,типу "KEDAKE" вимагає 43 операцій, спеціальних притиров,оправок, для збереження всіх початкових кутів заточування. На правильну заточку йде від 3 до 5 годин роботи. Це робота 4-го класу. На заточку филировочных ножиць йде від 8 до 12 годин, це не менше 80-ти операцій і 4-ий клас, з слайсингом в обох випадках (з прямими ножицями).
Уявіть собі, скільки метушні з ножицями, які зіпсували?!... Це їх треба виправити, а вже потім – заточувати.
Якщо ви вже попалися до залетному майстра, то грошей не давати поки не перевірили працездатність свого інструменту при ньому.Це стосується тих, хто працює в салонах і перукарнях, де можна перевірити інструмент на місці.

Як визначити, що ваші ножиці можуть зіпсувати?

Задайте ось ці питання:
яка зернистість на точильному колі? (вона має бути від 80 до 100 мкм.);
число оборотів точильного круга в хвилину? (повинна бути 2950 об./мін.);
як він точить: від руки або на спеціальних пристосуваннях? (на спеціальних пристосуваннях);
розбирає ножиці перед заточуванням? (відкрутити гвинтик і точити кожне полотно окремо);
рихтует він ножиці до і після заточування (для завдання правильного зазору між полотнами ножиць. Перевіряється на лекальної лінійці.);
скільки часу витрачає на заточку (якщо до 20 хвилин, то відправте його геть);
Если мастер вышеуказанных вопросов не выдерживает или уходит от ответа,то соответственно о "доводке" инструмента и говорить не приходится. Например, чтобы заполировать маникюрные ножницы и выгладить режущие кромки нужно от 1-го часа до 2-3 часов. Такое можно сделать только в стационарных условиях с правильным освещением. Поэтому затачивайте инструмент в специализированной мастерской или у частного мастера. И помните – "хороший мастер на дороге не валяется"! Рано или поздно вы найдете себе такого, который вас устроит.

Из какой стали изготавливается маникюрный и педикюрный инструмент?

Зазвичай інтсрумент виготовляють з нержавіючої інструментальної сталі мартинситного класу з великим вмістом хрому.Такі марки стали:
20Х13 найпоширеніша марка сталі. З неї роблять дешевий перукарський,манікюрний інструмент;
30Х13, 40Х13, (рідко 45Х13, 65Х13), з цих марок сталей роблять професійний, манікюрний та педікюрний.Серед майстрів її називають "медичної сталлю";
95Х18 виготовляють особливо якісний інструмент. Це той же самий, але дорожчий.
Інструменти виготовлені з сталі 30Х13, 40Х13, 95Х18 обов'язково піддають термічній обработе для підвищення твердості і зносостійкості, а головне підвищення корозійної стійкості. Для цього використовують вакуумну піч для усунення окислення і зневуглецювання поверхневого шару металу.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner